Diskusní téma: Zdraví a Bylinky

Datum: 15.05.2015

Vložil: ELLENA

Titulek: Pampeliška

Pampeliška, královna zahrad. roste na každém kroku.Jsou to taková miniaturní sluníčka. Pokud jdu do přírody, trhám si ty největší pampelišky a hned je sním. Velice dobře čistí játra a žlučník. Sním jich alespoň 8 kousků.Cestou si ještě natrhám špičky kopřiv a doma si udělám z nich čaj. Příroda je taková nádherná lékárna, nabízí vše zadarmo, jen se ohnout. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 09.05.2015

Vložil: ELLENA

Titulek: Kurkumin

Kurkumín - lék minulosti i budoucnosti. Tradičně se po mnoho století užíval v čínské medicíně. Kurkuma obsahuje řadu bioaktivních složek. Má prokázané léčivé účinky včetně výrazného protirakovinného působení. Jako jedna z mála látek je schopna přejít přes krevní bariéru, mozku, proto je považován možný lék na celou řadu neurologických poruch, dokonce na Alzheimera, parkinson. Má protizánětlivé účinky. Podporuje dobrou kondici mozku. Je dobrý jako prevence.

Odpovědět

—————

Datum: 29.03.2015

Vložil: ELLENA

Titulek: citronové rozinky:

Balíček rozinek spaříme horkou vodou a dáme do malé misky. Na ně vymačkáme šťávu ze 2 citronů. Necháme několik hodin nabobtnat. Vitamín se naváže na hroznový cukr a má pak větší účinek v našem organismu. Každodenní zobání těchto rozinek je skvělou prevencí proti infekci. Přeji pěkné jaro a dobré zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 04.03.2015

Vložil: Vébrová

Titulek: čaj na trávení: žaludek

Co budeme potřebovat: 1x lžička koriandru, 1/4x lžička semínka římského kmínu, 1/4 lžičky fenyklu. Všechna semínka rozdrtíme v hmoždíři. Dáme do hrnečku a zalejeme horkou vodou, necháme 10min. louhovat. Přecedíme a pijeme teplé, v létě studené. Čaj podporuje zažívání, stimuluje odbourávání tuků a vylučuje toxiny. Přeji dobré zažívání.

Odpovědět

—————

Datum: 10.02.2015

Vložil: Vébrová

Titulek: lék na chřipku nachlazení průdušky.

Nakrájíme na malé kousky cibuly přidáme lžíci medu, kdo snáší zázvor nastrouháme ho a přidáme. Necháme louhovat 3 dny . Pustí se šťáva kterou konzumujeme. Dáváme si to během dne, podle chuti. Můžeme brát jako prevenc, ráno a večer během podzimu zimi a chřipkového období. Já tu medicínu beru i s tou cibulí, to je dobrá pecka pro zdraví. Každý to nesnese. Přeji pevné zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 09.02.2015

Vložil: Vébrová

Titulek: Zázvorový likér: jako prevence

0.5l vodky /bez metylalkoholu/, 125g namletého zázvoru, 1kus citronu oloupaný a nakrájený na plátky. Postup: vše dáme do nádoby a zalejeme vodkou, necháme 3 dny louhovat. Potom slejeme zpět do lahve bez ingrediencí. Jako lék užíváme každý večer 1/2 panáka. Celou zimu nebudeš nachlazený a chřipka se ti vyhne! Přeji pevné zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 30.12.2014

Vložil: Vébrová

Titulek: BANÁNY

Obsahují mangán, důležitý pro funkci nervů. Zdroj důležitých vitamínů B6, B1, B2. Výborný zdroj draslíku, pomáhá v prevenci vysokého krevního tlaku, srdcových a mozkových příhod. Vhodné náhrada sladkostí. Obsahují vlákninu. Obsahují vitamín C, který podporuje imunitu. Banán je vhodný pro děti, dospělé i starší generaci. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2014

Vložil: Vébrová

Titulek: Bylinky které pomáhají.

Z přesličky se sbírá nať, z níž po usušení připravíme odvar, ze kterého pak přiklídáme na různé vředy i bércové, řezné rány či hnisající a mokvající rany. Nemusíme hned běžet k lékaři. Příště si povíme o dalši bylince. Važte si svého těla a hejčkejte ho. Být sám sobě lékařem. Pečujte o svoji tělasnou stránku s láskou. Přeji pěkné předvánoční období.

Odpovědět

—————

Datum: 07.10.2014

Vložil: chalupářka Zdena vébrová

Titulek: čistění ledvin:

Nejlepší prostředek na čištění ledvin. Očištění od jedů a soli v ledvinách. Kupte si kytičku petržele, nebo pokud ji máte na zahrádce tím lépe. Omyjte ji a nakrájejte na malé kousky. Dejte do hrnce a zalejte vodou. Povařte asi 10 min. Přeceďte a nalejte vychladlé do lahve a dejte do lednice. Pijte denně 1 pohár. Pijte asi týden.Poznáte podle moči jak se čistíte. Udělejte něco pro své zdraví, nedá to moc práce. Přeji dobré zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 31.08.2014

Vložil: chalupářka Zdena vébrová

Titulek: otužování v jakémkoli věku

Nikdy není poždě se začít otužovat. Teď je nejvhodnější doba se začít otužovat než začne doba chřipek a nachlezení. budeme připraveni. Díky kontaktu bosých chodidel se zemí organismus čerpá zdravou energii. Ranní chůze po svěží rose, mořském písku nebo sněhu ohromě nabíjí lidskou životní baterii. Pozor! Ti z vás, kteří se snadno nachladí, by sprvu měli chodit po bytě na boso nebo v ponožkách, ráno večer, dobu prodlužovat, až budete cítit, že můžete vyjít na dvorek po ránu když je rosa, je to úžasný zážitek. Já chodím když začne námraza a pak i sních. Chvilku jak to cítím ,že už ne tak si obleču ponožka a boty. Reaguji na tělo co cítím. Hlavně pak být v teple. Dělám to už léta a jsem naprosto zdravá. Bez chřipek a nachlezení. Pokud máte rádi svoje tělo začnětě opatrně a výsledek se dostaví. Přeji pevné zdraví.

Odpovědět

—————





Kontakt

Městys Mikulovice

Městys Mikulovice, Mikulovice 1, 671 33

515 252 129