Diskusní téma: Zdraví a Bylinky

Datum: 04.06.2019

Vložil: Ellen

Titulek: něco pro zdraví

Povíme si něco o kopřivě. Při snížení obsahu železa v těle. Uvařte si kopřivový odvar . Trhají se mladé výhonky, mají největší sílu. Čaj pouze spaříme, aby se zachovaly cenné účinné látky. V lidovém léčitelství se používá proti chorobám jater, žlučníku,sleziny,při zahlenění žaludku a dýchacích orgánů, žaludeční vředy, křeče,choroby plic. Je vydatným pomocníkem při virových a bakteriálních onemocněních. Odvar z kořenů kopřivy: 20 čerstvých kořenů omyjeme a pokrájíme na kousky. Zalijeme 1/2 l studené vody,necháme 10 min. vařit a 10 min. vylouhovat. Polovinu vypijeme hned, druhou polovinu slijeme do termosky a vypijeme cca po 8 hodinách. Je to starý dobrý recept na čištění krve , vhodné při ekzému, opakovaných oparech nebo plísní nohou. Kopřivu můžete pít na jaře k očistě organismu. Přeji pevné zdraví a pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 03.04.2019

Vložil: Ellen

Titulek: meduňka

Dnes si povíme něco o meduňce lékařské. Její využití. Pokud Vás trápí nespavost zkuste čaj z meduňky. Pomáhá při uklidnění, bušení srdce a uvolnění nervové soustavy. pomáhá při uklidnění, snížení stresu, napětí a zpříjemní usínání. Jednoduchá příprava z meduňky. Stačí zalít jednu čajovou lžičku sušené rostliny a nechat 10 min. louhovat. Čaj pijeme 2x - 3x denně. Čaj spojený s medem můžeme spolehlivě nahradit místo prášku před spaním. Přeji Vám klidný pohodový a slunečný den.

Odpovědět

—————

Datum: 16.11.2018

Vložil: Ellen

Titulek: chilli paprička

Máte rádi pálivé jídlo? Pravděpodobně se dožijete vysokého věku. prvně vyzkoušejte zda váš organismus papričky snese.V malém množství. Tajemství chilli papriček je v kapsaicinu, rostlinném alkaloidu, jenž je zodpovědný za pálivou chuť. Kromě toho se ale také váže na receptory zodpovědné za aktivaci mechanismu zabraňující obezitě. Tato ochrana snižuje riziko kardiovaskulárních, metabolických a plícnímch nemocí. Kapsaicin také působí na průtok krve srdcem a funguje jako prevence před srdečními onemocním. Používat co vaše tělo snese. Znáte to přísloví. Někdy méně znamená více. Přeji pěkný den a pevné zdraví.

Odpovědět

—————

Datum: 12.10.2018

Vložil: Ellen

Titulek: Meduňka

Meduňka urychluje léčení oparů. Pomáhá při střevních potíží. Snižuje bolesti hlavy a stavy paniky - snižuje krevní tlak, zpomaluje srdeční tep. Zvyšuje sekreci žluči. Uklidňuje trávící trakt. Funguje jako přírodní antioxidant. Je na duševní rovnováhu a kvalitní spánek. Je bezpečná i pro malé děti. Přeji pěkný a zdravý víkend.

Odpovědět

—————

Datum: 23.02.2018

Vložil: ELLEN

Titulek: zázvor

Zázvor zastupuje celou škálu vitamínů, B1, B2, B6,C, podporuje imunitu, zahřívá zevnitř. Působí proti zánětům v těle. Uleví při rýmě, počínající chřipce a bolestech hlavy. Prospívá proti zažívání, pocit plnosti, pálení žáhy nebo plynatosti, s tím vším si dokáže poradit, jelikož stimuluje produkci žaludečních šťáv. Dětem do dvou let ho nepodávat, starším dětem v malém množství, ani u dospělých nepřehánět z množstvím. Velké množství může podráždit nejen žaludek. Někdy méně znamená více. Přeji vám pěkné dny bez nemocí. Užijte si dnešní slunný den.

Odpovědět

—————

Datum: 05.08.2017

Vložil: Ellen

Titulek: tymián

Máte doma na zahrádce tymián, je to zdraví prospěšná bylinka. Posílí imunitu, zabrání infekcím, vyléčí astma. ¨Je to penicilin chudých. bohatý zdroj vitamínů, A,B, C, není nouze o draslík, železo, vápník. Obsažený éterický olej má silné antivirové a antiseptické vlastnosti. urychluje hojení ran a zabraňuje infekcím. pravidelná konzumace tymiánu poskytuje velkou pomoc při léčení revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy i chronické únavy. udělejte si občas čaj. začněte si ho na zahrádce pěstovat, je nenáročný. tymián dávám když peču jakékoliv maso i pod tofu. pro mě je v domácnosti nepostradatelný. V zimě jsem ho trhala čerstvý, nezmrzl, byl stále zelený. Přeji dobré léčení i pěstování. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 23.05.2017

Vložil: Ellena

Titulek: sedmikráska

Dnes si povíme o sedmikrásce jaký má vliv na naše zdraví. O sedmikrásce je známé , že očišťuje pleť, činnost plic a ledvin. můžeme popíjet nálev několikrát denně v období časného jara nebo si dopřát pár květů přímo ze záhonu. Mě roste kolem celé chalupy, jen se ohnu a dám si jich pár do úst. dávám je do salátů a zdobím s ní vnoučatům dorty. Když jsou tu tak je pošlu je natrhat a oni si sami dort nazdobí, mají s toho velkou radost. Dobré jsou i fialky na zdobení dortů, fialky nám už odkvetly. Je spoustu jiných léčivých rostlinek které kvetou, jen se kolem sebe rozhlédnout. Přeji vám pěkný slunný den při zdobení.

Odpovědět

—————

Datum: 25.04.2017

Vložil: Ellen

Titulek: črvená řepa

Povíme si něco zázracích červené řepy: obsahuje hodně vitamínu C, betakaroten,vápník a železo. Zpomaluje stárnutí a pomáhá těhotným. Díky velkému obsahu draslíku má řepa velký význam při tvorbě vazivových tkání a kostí a pružnost cévních stěn. Snižuje krevní tlak a má vliv na nervovou soustavu. Dále regeneruje lidský organismus a zpomaluje stárnutí. Působí také proti zavodňování organismu. Obsahuje také kyselinu listovou. Je to důležitá látka v těhotenství, pro správný vývoj plodu. Kyselina listová pozitivně ovlivňuje činnost srdce a kardiovaskulární systém. Nejvíce kyseliny najdete v syrové řepě. V tepelně upravené je jí polovina. snadno si lze nasušit listy a používat je do polévek a omáček jako koření. Je čas na sázení na záhon. Je nenáročná na pěstování. Přeji pevné zdraví a pěkné dny.

Odpovědět

—————

Datum: 07.03.2017

Vložil: Ellenka

Titulek: Zázvvor pro zdravý žaludek.

Kořen zázvoru má různé tvary a velikosti, ale přiznejme si, že se podobá skutečně žaludku. Zázvor také pomáhá tomuto orgánu v jeho činnosti. Dávné léčebné metody vycházející z indických a čínských tradic používají již pět tisíc let zázvor pro zklidnění žaludku a trávicího traktu při nevolnostech. Díky svým antibakteriálním účinkům pomáhá také při infekcích střev. Superpotravina jménem zázvor také zpomaluje růst nádorů tlustého střeva. přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 04.03.2017

Vložil: Ellena

Titulek: Potraviny podobné lidskému orgánu.

Jezte fazole pro dobré zdraví. Fazole svým tvarem připomíná lidské ledviny. Na ně mají také velmi pozitivní účinek. Obsahují hodně vitamínů, minerálů, a dalších látek, které podporují filtrační schopnost ledvin. Ledviny jsou schopny lépe odvodnit organismus a zbavit jej škodlivin. prevence postačí zařadit fazole do svého jídelníčku. Pokud máme s ledvinami problém, dobrou službu nám udělá zvýšený příjem fazolí. Pomoci mohou fazole jakéhokoliv druhu. Přeji vám pevné zdraví a pěkný den.

Odpovědět

—————

Kontakt

Městys Mikulovice

Městys Mikulovice, Mikulovice 1, 671 33

515 252 129