Diskusní téma: Zdraví a Bylinky

Datum: 23.02.2018

Vložil: ELLEN

Titulek: zázvor

Zázvor zastupuje celou škálu vitamínů, B1, B2, B6,C, podporuje imunitu, zahřívá zevnitř. Působí proti zánětům v těle. Uleví při rýmě, počínající chřipce a bolestech hlavy. Prospívá proti zažívání, pocit plnosti, pálení žáhy nebo plynatosti, s tím vším si dokáže poradit, jelikož stimuluje produkci žaludečních šťáv. Dětem do dvou let ho nepodávat, starším dětem v malém množství, ani u dospělých nepřehánět z množstvím. Velké množství může podráždit nejen žaludek. Někdy méně znamená více. Přeji vám pěkné dny bez nemocí. Užijte si dnešní slunný den.

Odpovědět

—————

Datum: 05.08.2017

Vložil: Ellen

Titulek: tymián

Máte doma na zahrádce tymián, je to zdraví prospěšná bylinka. Posílí imunitu, zabrání infekcím, vyléčí astma. ¨Je to penicilin chudých. bohatý zdroj vitamínů, A,B, C, není nouze o draslík, železo, vápník. Obsažený éterický olej má silné antivirové a antiseptické vlastnosti. urychluje hojení ran a zabraňuje infekcím. pravidelná konzumace tymiánu poskytuje velkou pomoc při léčení revmatoidní artritidy, roztroušené sklerózy i chronické únavy. udělejte si občas čaj. začněte si ho na zahrádce pěstovat, je nenáročný. tymián dávám když peču jakékoliv maso i pod tofu. pro mě je v domácnosti nepostradatelný. V zimě jsem ho trhala čerstvý, nezmrzl, byl stále zelený. Přeji dobré léčení i pěstování. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 23.05.2017

Vložil: Ellena

Titulek: sedmikráska

Dnes si povíme o sedmikrásce jaký má vliv na naše zdraví. O sedmikrásce je známé , že očišťuje pleť, činnost plic a ledvin. můžeme popíjet nálev několikrát denně v období časného jara nebo si dopřát pár květů přímo ze záhonu. Mě roste kolem celé chalupy, jen se ohnu a dám si jich pár do úst. dávám je do salátů a zdobím s ní vnoučatům dorty. Když jsou tu tak je pošlu je natrhat a oni si sami dort nazdobí, mají s toho velkou radost. Dobré jsou i fialky na zdobení dortů, fialky nám už odkvetly. Je spoustu jiných léčivých rostlinek které kvetou, jen se kolem sebe rozhlédnout. Přeji vám pěkný slunný den při zdobení.

Odpovědět

—————

Datum: 25.04.2017

Vložil: Ellen

Titulek: črvená řepa

Povíme si něco zázracích červené řepy: obsahuje hodně vitamínu C, betakaroten,vápník a železo. Zpomaluje stárnutí a pomáhá těhotným. Díky velkému obsahu draslíku má řepa velký význam při tvorbě vazivových tkání a kostí a pružnost cévních stěn. Snižuje krevní tlak a má vliv na nervovou soustavu. Dále regeneruje lidský organismus a zpomaluje stárnutí. Působí také proti zavodňování organismu. Obsahuje také kyselinu listovou. Je to důležitá látka v těhotenství, pro správný vývoj plodu. Kyselina listová pozitivně ovlivňuje činnost srdce a kardiovaskulární systém. Nejvíce kyseliny najdete v syrové řepě. V tepelně upravené je jí polovina. snadno si lze nasušit listy a používat je do polévek a omáček jako koření. Je čas na sázení na záhon. Je nenáročná na pěstování. Přeji pevné zdraví a pěkné dny.

Odpovědět

—————

Datum: 07.03.2017

Vložil: Ellenka

Titulek: Zázvvor pro zdravý žaludek.

Kořen zázvoru má různé tvary a velikosti, ale přiznejme si, že se podobá skutečně žaludku. Zázvor také pomáhá tomuto orgánu v jeho činnosti. Dávné léčebné metody vycházející z indických a čínských tradic používají již pět tisíc let zázvor pro zklidnění žaludku a trávicího traktu při nevolnostech. Díky svým antibakteriálním účinkům pomáhá také při infekcích střev. Superpotravina jménem zázvor také zpomaluje růst nádorů tlustého střeva. přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 04.03.2017

Vložil: Ellena

Titulek: Potraviny podobné lidskému orgánu.

Jezte fazole pro dobré zdraví. Fazole svým tvarem připomíná lidské ledviny. Na ně mají také velmi pozitivní účinek. Obsahují hodně vitamínů, minerálů, a dalších látek, které podporují filtrační schopnost ledvin. Ledviny jsou schopny lépe odvodnit organismus a zbavit jej škodlivin. prevence postačí zařadit fazole do svého jídelníčku. Pokud máme s ledvinami problém, dobrou službu nám udělá zvýšený příjem fazolí. Pomoci mohou fazole jakéhokoliv druhu. Přeji vám pevné zdraví a pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Ellena

Titulek: Něco pro muže.

Fíky pro zdravá varlata. Fíky rostou na stromech zásadně po dvojicích. Tvarem i počtem se tak podobají mužským varlatům. to není zdaleka všechno. Pokud fíky rozřízneme , uvidíme, že jsou plné semen. Konzumace fíků zvyšuje počet i pohyblivost mužských spermií. Mají také velmi dobrý vliv na mužskou plodnost a tvrdí se ,že zvýšená konzumace fíků může napomoci překonat problémy v této oblasti. Konzumací fíků nic nepokazíte a když by vám to mělo pomoci proč ne. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Ellena

Titulek: které potraviny se podobají lidským orgánům.

Mrkev pro zdravé oči. mrkev nakrájená na kolečka se podobá lidskému oku. Její oranžová barva je zapříčiněná množstvím betakarotenu, který se v této zelenině nachází. Ten chrání nejenom před vznikem šedého zákalu, ale také předchází degenerativním změnám během stárnutí. Mrkev navíc napomáhá správné činnosti oka díky tomu, že zvyšuje průtok krve tímto orgánem. Sami lékaři tvrdí , že betakaroten obsažený v mrkvi je lidskému zdraví mnohem prospěšnější než ten , který si kupujeme jako doplněk stravy v pilulkách. příště mám něco pro muže. Přeji pěkné čekání na jaro.

Odpovědět

—————

Datum: 01.03.2017

Vložil: Ellena

Titulek: superpotraviny

To,že existují a jejich konzumace má na lidské zdraví skoro zázračné účinky., je všeobecně známé. Víme ele o tom , že některé se podobají lidským orgánům? Mnohem zajímavější je fakt , že tyto zdravé potraviny mají pozitivní vliv právě na ty orgány kterým se podobají a mnohdy dokáží účinně podpořit nejenom jejich fungování ale také jejich léčbu. Je to pouhá náhoda. Proč ne, Proč by některé zdravé potraviny nemohly podobat orgánům lidského těla. Příroda je veliká umělkyně. Příště vám napíši které ta potraviny nám pomáhají a kterým orgánům se podobají. Přeji pěkný den.

Odpovědět

—————

Datum: 10.12.2016

Vložil: Ellena Vébrová

Titulek: opary rtu,

Co pomáhá : zvyšte přísun vitamínu B, 12 - konzumujte játra. důležité je to podchytit včas. Přiložte na místo svědění ledový obklad. vynikající je lékořice - dokáže zabíjet virové buňky, Lékořicový prášek smíchejte s trochou vazelíny nebo přírodního margarínu a získáte účinnou mast na opary. Peroxid vodíku zastavuje šíření ohniska oparu. Nakapejte na ránu a použijte vatu nebo tampon. olej z máty peprné zabíjí viry a opary. Dobrá rada před vánoci, méně stresu a více pohody. Stres je největší spouštěč oparů. přeji pěkné předvánoční dny.

Odpovědět

—————

Kontakt

Městys Mikulovice

Městys Mikulovice, Mikulovice 1, 671 33

515 252 129